Spolupráce se společností Ráj hračky.cz

Každý rodič by chtěl se svým dítětem trávit veškerý svůj čas, avšak někdy to bohužel není možné. Spoustu věcí je vhodnější vyřizovat bez nich. A po návratu do zaměstnání může nastat problém s umístěním dítěte do mateřské školy. Ne každá rodina má to štěstí, že babičky mohou své vnouče kdykoliv pohlídat. Stále více rodičů se proto obrací na různé instituce. Ideálním řešením je soukromá miniškolka, která nabízí jak půldenní – dopolední hlídání, tak i hlídání celodenní, a to už pro děti od dvou let. O vaše děti zde bude královsky postaráno a ceny jsou více než příznivé. Díky menšímu počtu dětí se trpěliví a zkušení pedagogové mohou věnovat každému individuálně a rozvíjet tak schopnosti a dovednosti každého dítěte dle jeho potřeb a možností. Děti se zde rozhodně nudit nebudou – na programu je totiž tancování, zpívání, kreslení, vycházky i tělesné a sportovní aktivity.

Ale co by to bylo za školu bez hraček? Vždyť hra je nejoblíbenější a nejpřirozenější činností dětí. Jejím prostřednictvím poznávají okolní svět a osvojují si dovednosti potřebné pro život. Hračky tříbí dětskou fantazii, rozvíjí kreativitu, logické myšlení, motorickou činnost a podporují intelektuální a citový vývoj. Nejoblíbenějšími hračkami pro holky jsou odedávna panenky a tak to zůstává i nadále, ačkoli prošly mnoha proměnami. Ke klukům zase neodmyslitelně autíčka, vláčky, stavebnice či zbraně. Rozvíjet umělecké vlohy pomohou kreativní hračky a cit pro hudbu podpoří nejrůznější dětské hudební nástroje jako flétny, dětská piana, tamburíny či kytary. A protože děti ve školkách tráví velkou část dne, bývá zde velké množství hraček různých typů, aby si na své přišlo každé dítko.

A protože už pomalu přicházejí slunné dny, bude děti čím dál náročnější udržet uvnitř. Aby se dostatečně vydováděly, je dobré i venkovní prostředí vybavit, např. různými dětskými vozidly, na kterých si děti uspořádají závody třeba na celé odpoledne. Velkou výhodou je, má-li školka velkou zahradu plnou hraček. Přestože děti jsou schopné se zabavit hrou s klacíkem, kamínky, či trávou, hračky na písek určitě také najdou své uplatnění, a to nejen v místech pískoviště, ale i napříč celou zahradou, ať už je plná trávy, keříků, stromečků či bláta.